Zdjęcia z drona pozwalają uwiecznić to, co zazwyczaj pozostaje niezauważone z „przyziemnej” perspektywy.

Zdjęcia wykonane dronem wydobywają niewidoczne na pierwszy rzut oka atuty tego, co chcemy pokazać światu.

Jeśli chodzi o miasta czy regiony, które walczą o przychylność turystów, ta forma fotografii pasuje idealnie. Dzięki już nawet jednemu zdjęciu możemy pokazać walory krajobrazu. Najczęściej byłoby to niemożliwe w tradycyjnie wykonywanej dokumentacji fotograficznej. Aby, zamiast horyzontalnej perspektywy, pokazać w pełnej krasie potencjał znacznie większego obszaru. Efekt ten również można uzyskać w przypadku gdzie, fotografujemy z lotu ptaka powierzchnie rekreacyjne czy kompleksy wypoczynkowe.

Deweloperzy, biura nieruchomości, inwestorzy lub architekci wykorzystują zdjęcia lotnicze. Dokumentując kolejne etapy budowy lub całościowo prezentując jej finalny efekt. Plan zabudowy czy innowacyjność projektu architektonicznego i, tym samym, promując budowane inwestycje. Jest to bardzo ciekawa forma trafienia do wybrednego klienta. Gdy chce przeanalizować wiele czynników, które będą go otaczać w przyszłym sąsiedztwie.  Zdjęcia z powietrza mogą być tym bodźcem, które przekona go o zakupie mieszkania/domu. Daje to idealną opcję sprzedażową dla dewelopera czy tez biura nieruchomości.

Fotografia lotnicza zyskuje w oczach przedsiębiorców, którzy chcą zaprezentować czy też nawet najzwyczajniej pochwalić się swoim zakładem produkcyjnym, halą lub magazynem. W jednym kadrze jesteśmy w stanie pokazać strefę gospodarczą – już istniejącą lub planowaną (teren inwestycyjny pod nią przeznaczony). Fotografia inwestycyjna na dzień dzisiejszy nie potrafiła by się obyć bez zdjęć z lotu ptaka, ponieważ to właśnie dzięki niej najłatwiej pokazać dlaczego dany teren jest tak cennym pod inwestycje gruntem.

ZDJĘCIA Z LOTU PTAKA || FOTOGRAFIA LOTNICZA

Przedstawiciele już praktycznie wszystkich zawodów sięgają w swojej pracy do coraz to nowszych technologii. Pozwalają one przede wszystkim zaoszczędzić cenny czas oraz zminimalizowanie wysiłku. Najlepszym tego przykładem, są drony, które obecnie wykorzystuje się do ujęć filmowych z drona oraz fotografii lotniczej. Zdjęcia z powietrza mają później wiele zastosowań. Większość operatorów kamer czy fotografów decyduje się na zakup drona, gdyż ułatwia on pracę oraz mocno poszerza ofertę. Daje wiele nowych, niedostępnych do tej pory możliwości.  Zdjęcia z drona ściągają wzrok potencjalnego klienta, co wyróżnia waszą firmę w znaczący obecnie sposób.